Zkoušky na pásky

11. 1. 2022

Vážení rodiče, v této aktualitě naleznete informace k náhradním termínům ke zkouškám na pásky v karate - STV - stupně technické vyspělosti.

Zkoušek se mohou účastnit všechni členové kromě začátečníků - zvláště jsou určeny těm, kdo na konci školního roku na zkouškách nebyli. 

Platnost známky 2021 je do února 2022. Doporučujeme zakoupit známku i pro další kalendářní rok 2022.

Termíny zkoušek:

Pozor, přesné časy zkoušek budou zveřejněny dle počtu přihlášených nejpozději den před zkouškou, stejně s mapou a přesnou adresou!

Lokalita Termín

Zkoušky na 9. kyu (bílý pásek) - děti, cvičící druhým rokem

Zkoušky na bíložluté, žluté a vyšší pásky

poznámky

Hloubětín - Bazén Hloubětín 23.01. od 9:00 Ano Ano přihlašování do 21.01. 10:00 včetně

Jak se vyznat v jednotlivých kategoriích?

Zkoušky na bílé a bíložluté pásky - pro koho jsou které zkoušky:

Pro letošní začátečníky, tedy děti trénující od září 2020 či později (a členy, kteří ještě na žádných zkouškách nebyli) jsou určeny zkoušky na 9. kyu - "bílý pásek" a jedná se o první zkoušky, které děti absolvují. Pro děti, které již zkoušky na 9. kyu mají, jsou určeny zkoušky na 8. kyu - "bíložlutý pásek", viz dále.

Zkoušky jsou nepovinné, ale doporučené. Je dobré, aby se děti rozvíjely a pro většinu dětí je získání pásku velká motivace k dalšímu zlepšování.
V případě, že si nejste jisti účastí svého dítěte na zkouškách, můžete se poradit s trenéry. Případné další opravné zkoušky již znovu neplatíte.

Zkoušky jsou otevřené pro veřejnost, za splnění hygienických požadavků (rouška, přezutí apod.). Časový harmonogram bude zveřejněn na našem webu, dle počtu přihlášených dětí.
Pozor, zkoušky budou probíhat v různých dnech. Níže naleznete podrobné informace k jednotlivým páskům a termíny zkoušek v jednotlivých lokalitách.

Zkoušky na bílé pásky (9. kyu) - první zkoušky pro začátečníky

Ke zkoušce je nutné odevzdat fotografii pasového formátu na průkaz karate, který má člen na celý život, dále je nutné mít známku Českého svazu karate na rok 2021 (více o známkách zde) a uhradit zkoušku (v den zkoušky na místě). Kimono není nutné.

Zkušební řád:
Zkušební řád (pdf)

Nejste-li si jisti, co děti na zkouškách čeká, natočili jsme pro Vás video s obsahem zkoušek - https://youtu.be/9OZwUK2AmF4

Cena zkoušky na 9. kyu je 250 Kč (úhrada proběhne elektronicky v rámci Dětského dne karate, či na místě v případě náhradního termínu).

Zkoušky na 8. kyu - bíložlutý pásek - druhé zkoušky

Ke zkoušce je nutné bílé kimono s páskem, průkaz karate, známka Českého svazu karate na rok 2021 a platná lékařská prohlídka v průkazu karate.

Zkušební řád:
Zkušební řád (pdf)

8. kyu - velký bílý pás - Ke splnění zkoušky musí, mimo jiné, děti perfektně znát kata Heian Shodan (video s provedením).

Cena zkoušky 8. kyu je 300Kč (úhrada v den zkoušky na místě).

Zkoušky na vyšší technické stupně - žlutý pásek a vyšší

Na zkoušky je nutné přihlásit nejpozději 2 dny před samotnými zkouškami. Přihlašování probíhá stejně jako na poslední zkoušky, a to prostřednictvím informačního systému přes pole 'Akce' u profilu člena.

Zároveň je nutné splnit následující podmínky:
- mít uhrazenou známku ČSKe (300 Kč) - úhrada známek probíhala v únoru, případně je možné známku zaplatit i nyní. Zda máte uhrazenu známku si můžete ověřit v informačním systému, stejně tak tam můžete známku zakoupit.
- mít platné razítko od lékaře v průkazu karate (ne samostatně na papíře, razítko v průkazu zároveň slouží jako potvrzení zdravotní způsobilosti na naše akce), razítko nesmí být starší než 2 roky.
- být na zkoušky připraven (od 6. kyu - zelený pás včetně) se předpokládá znalost zkušebního řádu zpaměti.
- uhradit poplatek za zkoušky - pozor - úhrada zkoušek a odevzdávání průkazů proběhne v den konání zkoušek přímo na místě!

Ceník zkoušek:
V ceně jsou zahrnuty veškeré poplatky Českého svazu karate (ČSKe).
7. kyu - žlutý pás - 350 Kč
6. kyu - zelený pás - 400 Kč
5. kyu - fialový pás - 450 Kč
4. kyu - fialový pás - 500 Kč
3. kyu - hnědý pás - 550 Kč
2. kyu - hnědý pás - 600 Kč

Zkušební řád:
Zkušební řád (pdf)

Přihlášení na zkoušky

Přihlášení je možné pouze přes informační systém (https://system.spirit-sport.cz), přes který jste se přihlašovali na tréninky. U profilu člena naleznete oranžové pole "Akce" a následně si vyberte z nabízených termínů a dále zkoušený stupeň. Pokud nemáte zakoupenu členskou známku Českého svazu karate, tak Vás systém vyzve k jejímu zakoupení (již dříve jsme upozorňovali, že členská známka je nutná pro absolvování zkoušek).

Rádi Vám poskytneme další informace, a to přímo na tréninku nebo na telefonním čísle +420 776 840 273 či 724 087 228.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace