Začátečníci - ZŠ Novoborská

Lokalita: Praha 9 - Prosek
Škola: ZŠ Novoborská
Adresa: Novoborská 371
Praha 9 - Prosek, 19000
GPS: 50.128063, 14.498236
Rozpis tréninků: Pondělí 17:00 - 18:00
+ Čtvrtek 16:00 - 17:00 - z důvodu rekonstrukce jsou čtvrteční tréninky do odvolání zrušeny.
První trénink: 13.9.2021
Poslední trénink: Garance 30 hodin

Přihlašování bude spuštěno v druhé polovině srpna 2021.
přihlášení na tréninky

GARANTUJEME KOMPENZACE v případě uzavření tělocvičen.

Co se zde děti naučí:

Lokalita Prosek je jedním ze tří tréninkových centrem, kde jsou kromě začátečníků také soustředěny děti s vyššími pásky a závodní skupiny. Je to ideální místo pro první krůčky s karatem a seznámení se s tímto populárním bojovým uměním, které je jako my, součástí olympijského hnutí. Děti mají všeobecný trénink přípravy zaměřený na přípravu na zkoušky (techniky, kihon, řízené kumite na pásek). Děti se zde nenásilnou a zábavnou formou naučí základní techniky karate, údery a kopy, které trénují naprázdno, dále si zlepšují fyzickou zdatnost, koordinaci těla, vytrvalost, či obratnost. Je to ideální místo, kde se dítě, připraví na první bílý pásek a vyzkouší si, co znamená být malým, či velkým karatistou. Pro děti jsou v průběhu roku pořádány i různé akce jako jsou závody pro začátečníky, soustředění, příměstské tábory a mnoho dalších akcí, které dětem pomůžou v jejich rozvoji. Dětem je zaručena možnost dlouhodobého rozvoje, a to díky konceptu, který je v rámci kurzů karate nastaven.

Jak se vyznat v názvech skupin a jak poznat jejich cíle:

Každá tréninková skupina má stanoven jasný cíl, na který se v průběhu roku připravuje. Je to příprava na vyšší pásek, než děti ve skupině mají. Na začátku děti nemají zatím žádný pásek, a proto skupiny obsahují v názvu slovo „Začátečníci“. Děti po prvním roce cvičení pokračují do skupiny „Bílé pásky 9.kyu“, zde se děti v průběhu roku budou připravovat na druhé zkoušky na bílý pásek 8.kyu. Je tak zaručeno, že děti mají systematický rozvoj a pokračují ve stejné skupině dětí, které dobře znají i v dalším roce cvičení. Pokud dítě po prvním roce nechce dělat zkoušky na pásek, tak to vůbec nevadí. I tak v průběhu druhé roku cvičení může dítě pokračovat s dětmi, které dobře zná, cítí se dobře a se kterými cvičilo i v předchozím roce. Pásek si může dodělat např. v průběhu dalšího školního roku, aniž by ztratilo kontakt s dětmi, které dobře zná.

Jak a kdy se přihlásit na trénink: 

Na většině kurzů je omezena kapacita počtu dětí. Před prvním tréninkem proto, ve vlastním zájmu, přihlaste dítě na tréninky prostřednictvím našeho informačního systému. Poté můžete v klidu přijít na trénink a vše si vyzkoušet. Ač jsme přesvědčeni, že se tomu tak nestane, máte možnost se po první hodině odhlásit a to prostřednictvím emailu. 
Vzhledem k probíhající rekontrukci přístupových cest je omezen přístup do areálu školy. Více informací k probíhající rekonstrukci.

Jak bude první hodina vypadat, co s sebou apod.?

Před první hodinu doporučujeme přečíst si dokument Často kladené otázky, kde jsou odpovědi na většinu otázek.

Co děti potřebují:

Karate má výhodu v nenáročnosti sportovního vybavení. Děti na tréninky potřebují pouze:
Tričko, tepláky, nebo kraťasy a hlavně dobrou náladu ☺
Cvičíme na boso. Děti však mohou nosit i sportovní obuv s bílou a neklouzavou podrážkou.
Kimono je potřeba až ke konci druhé roku cvičení, kdy dítě může absolvovat druhé zkoušky. I tak investice dosahuje pouze cca několik stovek korun. V případě zájmu se však dřívějšímu pořízení kimona meze nekladnou. Rádi Vás s tím i pomůžeme.

 

 

 

Tradice a zázemí klubu

Mezinárodní úspěchy

Nízká cena

Učíme vítězit i skousnout prohru

Učíme překonávat překážky

Profesionální trenéři

Akce pro děti

Doporučují nás lékaři

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace